Pressburger Fight Club

25.03.2023 19:00
Divadlo P. O. Hviezdoslava
Laurinská 20
Bratislava

Agda Bavi Pain

Pressburger Fight Club

Človek nepotrebuje žiť v mieri s priateľmi, ale s nepriateľmi. Príbeh významného Bratislavčana Imiho Lichtenfelda, zakladateľa obranného systému Krav Maga.

Po vyhlásení autonómie na jeseň 1938 vrcholí na Slovensku silná vlna antisemitských nálad. Židov nemá kto chrániť, musia sa spoľahnúť sami na seba. Dvaja priatelia, Imrich „Imi“ Lichtenfeld a David „Dufi“ Unreich, úspešní športovci a obdivovaní zápasníci, sa pokúsia o nemožné – brániť mierumilovnú a pasívnu menšinu proti presile fašistickej luzy. Divadelná hra zo života Imricha Lichtenfelda, legendárneho zakladateľa obranného systému Krav Maga, o jeho milovanom Prešporku a časoch, keď sa život zmenil na boj o prežitie a ulice na krvavý ring. 

Hrajú: Richard Autner, Miroslav Noga, Annamária Janeková, Ladislav Bédi, Peter Kadlečík, Milan Chalmovský, Kamil Mikulčík, Juraj Hrčka, Adam Jančina, Tomáš Magát, Krištof Tobiáš, Alexander Vais, Filip Koiš, Tadeáš Bolo, Artur Viliam Šuchta / Arthur Haverda

Autor: Agda Bavi Pain

Spolupráca na scenári: Valeria Schulczová, Ján Šimko, Gejza Dezorz

Réžia: Gejza Dezorz

Dramaturgia: Ján Šimko, Valeria Schulczová

Scéna a kostýmy: Lucia Šedivá

Hudba: Henrich Leško

Pohybová spolupráca a choreografia: Andrej Petrovič

Odborní konzultanti: Libor Jurkovič, Michal Vaněk

 

Premiéra: 25.3.2023

Dĺžka predstavenia: 100 minút bez prestávky

Vhodné pre: 15+

Upozornenie: V inscenácii sa vyskytujú vulgarizmy a je v nej zobrazované násilie.       Na scéne sa používa dym na báze vodnej pary, ktorý je zdravotne nezávadný.

Za ústretovosť ďakujeme SNM – Múzeu židovskej kultúry.

Pokiaľ ide o diela použité v inscenácii, vynaložili sme maximálne úsilie na získanie súhlasu na ich použitie a zistenie informácií o nositeľoch autorských práv.

V prípade, že ste nositeľmi autorských práv, s ktorými sa nám nepodarilo skontaktovať, obráťte sa na nás.