GEN Z ON THE STAGE (FANTOMAS, Krása nevídaná, Sused, ktorého nechcem)

25.09.2023 19:00
Divadlo P. O. Hviezdoslava
Laurinská 20
Bratislava

Len jedna vstupenka na tri inscenácie a diskusiu GEN Z ON THE STAGE!

 

Všetky tri inscenácie z projektu tolerancie Generácia Z presúvame v septembri z CO krytu na hlavnú scénu! Time limited! 

Máte jedinečnú príležitosť nahliadnuť Gen Z do hláv. Ak patríš ku generácii „Zoomerov“, príď zistiť, ako sú na tom tvoji rovesníci a rovesníčky s inakosťou, vzťahom k sociálnym sieťam, hoaxom, či k sebe samým. Ak nie ste Zoomeri, príďte sa pozrieť na to, v čom sa podobáme a ako vieme spolu žiť. Sú naše generácie také rozdielne, ako si myslíme? A nie sme v tom vlastne všetci spolu?

Nie ste v tom sami!

Všetky tri inscenácie si môžete pozrieť spolu za zvýhodnených 30 €, namiesto pôvodných 57 €.

Uvádzame ich v nasledovných termínoch a zároveň sa o nich môžete dozvedieť všetky dostupné informácie:

Vstupenky sú prenosné a môžete ich medzi sebou šérovať.

Inscenácie FANTOMAS, Krása nevídaná a Sused, ktorého nechcem ukončí živá „medzigeneračná“ diskusia, ktorá sa pokúsi reflektovať všetky dôležité témy s tvorcami aj s odborníkmi.

 

DISKUSIA GEN Z ON THE STAGE: NIE STE V TOM SAMI 

 

Mladí ľudia Generácie Z sú krehkou generáciou, žijú v digitalizovanom svete s neobmedzeným prístupom k informáciám, no zároveň sa svet okolo nich nezadržateľne mení. V online priestore sa stupňuje frustrácia a nenávisť a oni sa v ňom musia zorientovať a nájsť svoje pevné miesto. 

Veľké množstvo mladých ľudí z Generácie Z je však už teraz rozhodnuté opustiť Slovensko a možno sa už nikdy nevrátiť. Ako im môžeme pomôcť? Ako im povedať, že v tom nie sú sami?

Inscenácie projektu GENERÁCIA Z – Sused, ktorého nechcem, Krása nevídanáFANTOMAS, odzrkadľujú témy, ktorými žijú príslušníci generácie „zoomerov“, ale dotýkajú sa aj nás ostatných. Netolerancia inakosti, strach z neznámeho, hľadanie vlastnej identity, boj s mýtom krásy, či nástrahy sveta dezinformácií rezonujú celou našou spoločnosťou. 

Po prvýkrát sa na javisku DPOH stretnú všetky tri odborné konzultantky inscenácií projektu GEN Z: riaditeľka Nadácie Milana Šimečku Veronika Fischbone Vlčková, psychoterapeutka Katarína Štefaničiaková a psychologička a lektorka mediálnej gramotnosti Kristína Blažeková. 
Do diskusie moderovanej herečkou Annamáriou Janekovou (Krása nevídaná, FANTOMAS) sa k nim pridajú aj riaditeľka Slovenského národného strediska pre ľudské práva, sociologička Silvia Porubänová, sociológ Michal Vašečka a riaditeľka DPOH Valeria Schulczová, ktorá je autorkou konceptu celého projektu GEN Z a režisérkou inscenácie FANTOMAS.  

Príďte s nami hovoriť o dôležitých veciach. Nie sme v tom sami.  

 

Moderuje: Annamária Janeková

Hostia: Valeria Schulczová, Veronika Fishbone Vlčková, Katarína Štefaničiaková, Kristína Blažeková, Silvia Porubänová, Michal Vašečka.