Odrežem ti hlavu!

2 termíny
Divadlo P. O. Hviezdoslava
Laurinská 20
Bratislava

Vyznanie lásky z konšpiračného pekla. Scénické čítanie hejtu napísaného  známym i neznámym ženám.

Keby to nebolo také zákerné, zlé a hlúpe, bolo by to aj smiešne. Skutoční ľudia píšu skutočným ženám nenávistné odkazy. Prajú im len to najhoršie, pretože môžu. Chcú ublížiť, lebo zrejme aj im niekto ublížil.  Snažia sa zo všetkých síl. Túžia zraniť, ženie ich frustrácia a snaha pomstiť sa. Musia sa vyjadriť týmto spôsobom, lebo sa cítia zbytoční. Ich názor nikoho nezaujíma. 

Traja herci, bývalí i súčasní. Prežili svoje detstvo a mladosť v divadle Ludus, kde hrali inscenáciu s názvom Gebuliaci. O troch hlúpych a zlých ľuďoch. Ich miera sebakritiky bola nulová. Ich sebavedomie prebíjalo strop. A títo traja myslitelia sa znovu po rokoch stretli, aby prečítali hejty tých, ktorí sa im v realite tak veľmi podobajú. Michal Vašečka, Michal Rovňák a Juraj Vilikovský budú čítať odkazy pre známe i neznáme ženy, ktoré na javisku zastúpi Broňa Kováčiková.    

 

Autori: Hejteri

Réžia: Valeria Schulczová  

Hrajú: Bronislava Kováčiková, Michal Rovňák, Michal Vašečka, Juraj Vilikovský

 

Scénické čítanie je súčasťou vznikajúcej platformy, založenej prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, ktorej cieľom je eliminovať páchanie násilia na ženách a dievčatách v akejkoľvek forme.

 

Upozornenie: 

Citlivý obsah scénického čítania môže vyvolať silné emočné reakcie u divákov a diváčok s traumatickou skúsenosťou. V predstavení zaznejú vulgarizmy.