Medveď, scénické čítanie

17.06.2024 19:00
Divadlo P. O. Hviezdoslava
Laurinská 20
Bratislava

Dystopická rozprávková komédia. 

 

Kultúra, média a medveď. Volanie divočiny a strateného kokpitu. Neotravujte, tu sme v TANAPe. Čo sa stane, keď zvieratá z farmy zablúdia do lesa, tie z lesa do mesta a všetci zablúdime spoločne? Cesta z mesta a späť. 

 

Po stopách chránenej muchy.

 

„Chápete, to je taká hypotetická rovina. Aj teraz poškodzujete chránené živočíchy. Teraz keď si sadnete do auta a preveziete sa autom do svojej redakcie zrazíte päť chránených múch.“ Niekedy stačí iba nahlas zopakovať to, čo už bolo povedané. Slová ľudí, ktorí dnes rozhodujú o ochrane prírody, preniesť na javisko a nechať ich zaznieť. 

 

Jeho hlavnými postavami sú líška, prasiatko, vlk, kravička, jašterica a Yoda, postava Hviezdnych vojen. V lese čakajú na príchod medveďa Félixa, ktorý žije v bratislavskej zoologickej záhrade, na betónovom povrchu, medzi betónovými stenami. Yoda a zvieratká sa tešia na jeho vyslobodenie a príchod, pretože v lese už žiaden medveď nezostal. Všetky boli vystrieľané. Alebo utiekli. Privítajú ho medom z lúky kam spadol vrtuľník. Čakanie na medveďa Félixa si krátia tým, že sa hrajú na ľudí. Spievajú ľudové piesne a jašterica hulí a fúka dym do experimentálneho akvária. 

 

Réžia: Valeria Schulczová 

Hrajú: Henrieta Mičkovicová, Annamária Janeková, Kristína Tormová, Peter Kadlečík, Martin Madej, Tereza Hladká

 

Vizuál: AI